• Ukončenie šk. roka a oceňovanie

• Pred odovzdaním vysvedčení v posledný školský deň pani riaditeľka odovzdala pochvaly žiakom školy za reprezentáciu školy. Medzi ocenenými boli naši športovci Martin Hudáček a Kristián Kopil, ktorí úspešne reprezentovali školu a Slovensko na Svetových hrách Špeciálnych olympiád v Berlíne. Pochvalu riaditeľky školy dostali aj úspešní recitátori na krajskom kole Gaňovho literárneho Prešova - Marcel Kandrík, Dionýz Lacko Dunka a Ella Marcinová. Všetkým za reprezentáciu a ich úspechy blahoželáme a ďakujeme.

• Viem čo zjem - ovocie a zelenina

• V mesiaci máj sme v triedach B variantu uskutočnili týždenný prieskum stravovania. Zaznamenávali a porovnávali sme zloženie desiatej so zameraním na ovocno-zeleninovú zložku. Prieskumu sa zúčastnilo 36 žiakov z 5 tried. Vyplynulo z neho, že až polovica žiakov máva desiate bez ovocno-zeleninovej zložky. Naopak, sú žiaci, ktorí majú ovocie a zeleninu ako súčasť desiaty každý deň.
            V utorok sme týchto žiakov pochválili a ocenili počas spoločnej aktivity „Viem čo zjem – Ovocie a zelenina“. Za najpestrejšie stravovanie získali medailu Miška z II.B, Majka zo IV. B, Oleg z V.B, Adrián z VII. B a Vaneska z VIII. B.
            Vyhláseniu výsledkov predchádzali hrové aktivity zamerané na poznávanie a rozlišovanie ovocia a zeleniny. Pri overení pomocou slepého testu si každá trieda vybrala svojho zástupcu. V tejto disciplíne sme mali 2 víťazky, Kajku a Bibku, ktoré tiež získali medailu. Ako najlepšieho poradcu sme ocenili Filipka. Nasledovala hostina, kde si žiaci s chuťou dopriali čerstvé ovocie a zeleninu. Ostali iba prázdne misky a taniere.
            Žiakov sme povzbudili ku konzumácií ovocia a zeleniny a veríme, že rodičia budú pokračovateľmi. Porcia čerstvého ovocia alebo zeleniny spestrí desiatu a bude tým správnym krokom k vyváženému stravovaniu.