• Pomôžme zvieratkám

• Keď príde na Slovensko zima, niektoré zvieratká odídu preč za teplom, aby prežili. Na jar sa zase vrátia. Čo však tie zvieratká, ktoré tu cez zimu zostávajú? Aké sú to zvieratká? Prečo neodídu? Ako prežijú zimu? Aký je rozdiel medzi pravým a nepravým zimným spáčom? A nakoniec tá najpodstatnejšia otázka: Ako vieme pomôcť zvieratkám prežiť zimu lepšie, bez hladu a v teple? Na tieto a množstvo iných otázok zvedavých detí sme hľadali odpoveď počas celého mesiaca január 2024. Žiaci sa pod vedením svojich triednych učiteľov celý mesiac učili o zvieratkách, ktoré tu cez zimu zostávajú, maľovali obrázky a plagáty, čítali si o nich, vyrábali búdky, prikrmovali vtáčiky, chodili na vychádzky a pozorovali ich, zúčastnili sa besedy s pani ochranárkou zo Štátnej ochrany prírody ... viac vo fotoalbume.

• Spin Master rozžiaril očká našim deťom

• Už sa stalo tradíciou, že po návrate do materskej školy po vianočných sviatkoch naše deti čaká prekvapenie  pod stromčekom aj v ich triede. Nebolo tomu  inak ani tento rok. Rozžiarené očká hovorili za všetko. Deti nevedeli, ktorú krabicu rozbaliť skôr a zistiť, čo skrýva. Zrazu bola trieda plná hrdinov z Labkovej patroly v rôznom prevedení a svojimi kúzlami nás očaril aj Harry Potter so svojimi priateľmi. V rámci našich finančných možnosti by sa nám určite nepodarilo zabezpečiť toľko darčekov pod stromčekom. S rozžiarením očiek našim deťom nám pomohla už tradične firma SPIN MASTER, ktorá sa zaoberá distribúciou hračiek do celého sveta. Veľmi pekne chceme poďakovať pani  riaditeľke pre ľudské zdroje v Európe Mgr. Veronike Tomčákovej, ktorá nám túto nádielku pomohla sprostredkovať. Ďakujeme...