• .

• Milí žiaci, rodičia a pedagógovia,

ako školská psychologička som tu pre vás a neváhajte sa na mňa obrátiť v prípade potreby. Nájdete ma na 2. poschodí – č. miestnosti 322, každú stredu, štvrtok a piatok od 7:30 do 15:30. Termín stretnutia je možné dohodnúť si prostredníctvom učiteľa, osobne, ale aj cez Edupage.

Mgr. Adriána Lazoríková
                                                            školská psychologička

Kto je školský psychológ?

Školský psychológ je jedným z článkov systému poradenstva, pracuje priamo v školách a v školských zariadeniach, kde vykonáva psychologickú činnosť na pomoc deťom, poskytuje informácie a poradenské služby zákonným zástupcom a pedagógom.

Hlavnou úlohou školského psychológa je vykonávať odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho, skupinového alebo hromadného psychologického poradenstva, prevencie a intervencie k žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach.

Hlavné činnosti školského psychológa

• pravidelná realizácia hodín terapeutických a korektívnych cvičení spolu s učiteľom,
          • individuálna práca so žiakmi podľa aktuálnych potrieb školy a rodičov,
          • psychologické poradenstvo pre žiakov a pedagogických zamestnancov pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov s dôrazom na ich duševné zdravie,
          • poznávanie osobnosti žiaka z hľadiska osobnostného, kognitívneho, emocionálneho a sociálneho vývinu,
          • psychologická starostlivosť o žiakov s problémami učenia a s problémami správania,
          • práca s triednym kolektívom s cieľom prevencie a eliminácie sociálno-patologických javov,
          • príprava a realizácia preventívnych programov na rozvoj osobnosti a medziľudských vzťahov a i.

Zásady práce

Školský psychológ je viazaný tajomstvom a riadi sa zásadami dôvernosti. To v praxi znamená, že informácie, ktoré sa na sedeniach od žiaka, rodiča alebo zamestnanca školy dozvie, neposúva ďalej, s výnimkou súhlasu dotknutej osoby. O prípadných výnimkách bude dotknutá osoba ústne informovaná pred začatím spolupráce.

Školský psychológ sa riadi etickým kódexom práce školského psychológa.

Kontakty pomoci – nemusíš na to byť sám/sama – pomoc existuje

Každý z nás sa môže ocitnúť v situácií, kedy potrebuje poradiť alebo pomôcť. Ak by si napriek tomu chcel/a ostať v úplnej anonymite a s niekým sa poradiť, tu nájdeš užitočné odkazy:

Chatová a internetová poradňa IPčko.sk:  https://ipcko.sk/ (non stop)

Bezplatná telefonická linka Detskej istoty: 116 111 (non stop)

Bezplatná telefonická linka dôvery Nezábudka - 0800 800 566 (non stop)

Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením: https://dobralinka.sk/

Mgr. Adriána Lazoríková
          školská psychologička

• Miestnosť
            • 322, 2. poschodie
            • Konzultácie
            • streda, štvrtok a piatok v čase 07:30 - 15:30 hod.
            • Termín konzultácie
            • je možné dohodnúť si prostredníctvom tr. učiteľa, osobne, ale aj cez Edupage.