Dňa 20.05.2026 sme zorganizovali nultý ročník Futbalového turnaja Priateľstva. Turnaj sa odohral na multifunkčnom ihrisku OUI Prešov, za čo im patrí naše poďakovanie. Turnaja sa zúčastnili deviati žiaci SŠI Masarykova Prešov. Na turnaji figurovali celkovo 4 družstvá – ŠZŠ Malý Slivník, SŠ Pavla Sabadoša Prešov, OUI Prešov a SŠI Masarykova Prešov. Hralo sa systémom každý s každým. Celkovým víťazom turnaja sa stalo družstvo SŠ Pavla Sabadoša Prešov, ktoré zvíťazilo vo všetkých zápasoch. Náš tím skončil na 3. mieste za jednu výhru, jednu remízu a jednu prehru.
Bol to nultý ročník, na ktorom sme chceli „vychytať všetky muchy“, a to sa nám aj, verím, podarilo. Rozhodli sme sa ho nazvať Futbalový turnaj Priateľstva s veľkým P, pretože o to podľa nášho názoru pri športových podujatiach predovšetkým ide – zašportovať si, spoznať nových kamarátov, cítiť radosť zo športu, ale aj dokázať prijať prehru a športovo zablahoželať súperovi.
S priebehom turnaja sme veľmi spokojní, všetko prebehlo dobre, až nad naše očakávania. Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy zorganizujeme 1. ročník Futbalového turnaja Priateľstva. Veríme, že už aj s cenami, medailami a možno aj nejakým ďalším tímom navyše.