Mgr. Adriana Lazoriková, školský psychológ Duševné zdravie (článok) Fajčenie (článok) Vianočné obdobie, kalendár dobrých skutkov Medzinárodný deň bez internetu 29.01. Tolerancia STOP drogám Deň najlepších priateľov

Školský psychológ

Mgr. Adriana Lazoriková, školský psychológ

.

Milí žiaci, rodičia a pedagógovia,

ako školská psychologička som tu pre vás a neváhajte sa na mňa obrátiť v prípade potreby. Nájdete ma na 2. poschodí – č. miestnosti 322, každú stredu, štvrtok a piatok od 7:30 do 15:30. Termín stretnutia je možné dohodnúť si prostredníctvom učiteľa, osobne, ale aj cez Edupage.

Mgr. Adriána Lazoríková
                                                  školská psychologička

Kto je školský psychológ?

Školský psychológ je jedným z článkov systému poradenstva, pracuje priamo v školách a v školských zariadeniach, kde vykonáva psychologickú činnosť na pomoc deťom, poskytuje informácie a poradenské služby zákonným zástupcom a pedagógom.

Hlavnou úlohou školského psychológa je vykonávať odborné činnosti v rámci orientačnej psychologickej diagnostiky, individuálneho, skupinového alebo hromadného psychologického poradenstva, prevencie a intervencie k žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach.

Hlavné činnosti školského psychológa

• pravidelná realizácia hodín terapeutických a korektívnych cvičení spolu s učiteľom,
  • individuálna práca so žiakmi podľa aktuálnych potrieb školy a rodičov,
  • psychologické poradenstvo pre žiakov a pedagogických zamestnancov pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov s dôrazom na ich duševné zdravie,
  • poznávanie osobnosti žiaka z hľadiska osobnostného, kognitívneho, emocionálneho a sociálneho vývinu,
  • psychologická starostlivosť o žiakov s problémami učenia a s problémami správania,
  • práca s triednym kolektívom s cieľom prevencie a eliminácie sociálno-patologických javov,
  • príprava a realizácia preventívnych programov na rozvoj osobnosti a medziľudských vzťahov a i.

Zásady práce

Školský psychológ je viazaný tajomstvom a riadi sa zásadami dôvernosti. To v praxi znamená, že informácie, ktoré sa na sedeniach od žiaka, rodiča alebo zamestnanca školy dozvie, neposúva ďalej, s výnimkou súhlasu dotknutej osoby. O prípadných výnimkách bude dotknutá osoba ústne informovaná pred začatím spolupráce.

Školský psychológ sa riadi etickým kódexom práce školského psychológa.

Kontakty pomoci – nemusíš na to byť sám/sama – pomoc existuje

Každý z nás sa môže ocitnúť v situácií, kedy potrebuje poradiť alebo pomôcť. Ak by si napriek tomu chcel/a ostať v úplnej anonymite a s niekým sa poradiť, tu nájdeš užitočné odkazy:

Chatová a internetová poradňa IPčko.sk:  https://ipcko.sk/ (non stop)

Bezplatná telefonická linka Detskej istoty: 116 111 (non stop)

Bezplatná telefonická linka dôvery Nezábudka - 0800 800 566 (non stop)

Psychologická internetová poradňa pre mladých ľudí so zdravotným znevýhodnením: https://dobralinka.sk/

Mgr. Adriána Lazoríková
školská psychologička

Mgr. Adriana Lazoriková, školský psychológ

Miestnosť: 322, 2. poschodie
Konzultácie : streda, štvrtok a piatok v čase 07:30 - 15:30 hod.
Termín konzultácie: je možné dohodnúť si prostredníctvom tr. učiteľa, osobne, ale aj cez Edupage.