Mgr. Adriana Lazoriková, školský psychológ Duševné zdravie (článok) Fajčenie (článok) Vianočné obdobie, kalendár dobrých skutkov Medzinárodný deň bez internetu 29.01. Tolerancia STOP drogám Deň najlepších priateľov

Školský psychológ

Deň najlepších priateľov

8. JÚN - DEŇ NAJLEPŠÍCH PRIATEĽOV

Všetci máme priateľov – niekto menej, niekto viac. Ale tých pravých je len zopár. Mať najlepšieho priateľa je dar. Môžeš sa mu zdôveriť aj s najväčšími tajomstvami, môžeš si pri ňom poplakať aj zasmiať sa. Je to práve ten človek, ktorému keď zavoláš s problémom, nájde si na teba čas a vypočuje ťa, podporí ťa. Je tu pre teba a ty pre neho.

Vedia to aj ľudia, vďaka ktorým sa tento sviatok zapísal do dejín. Stalo sa to presne 8.júna 2001 v USA, v meste Richmond, kde sa stretla partia 40 mladých ľudí. Chceli osláviť svoje priateľstvo. Netrvalo dlho a sviatok získal na popularite a rozšíril sa takmer do celého sveta. Tento rok sme si ho pripomenuli aj my, na Slovensku. A v neposlednom rade na našej škole.

Tentoraz som si pre našich žiakov a žiačky pripravila tvorivú aktivitu. Z rôznych farebných papierov sme si pripravili kvietky. Aktuálna sezóna nám hrá do karát, a tak sme sa popri vystrihovaní kvetov venovali aj ich spoznávaniu. Následne dostali náročnú úlohu. Na každý kvet mali napísať meno svojho najlepšieho priateľa. Najnáročnejšia úloha nakoniec bola napísať, prečo práve daný priateľ je pre neho najlepším. Každý našiel prednosti svojho priateľa, vďaka ktorým si ho váži a je pre neho práve ten naj. Na stole ich čakal už vystrihnutý veľký Strom priateľstva, na ktorý sme postupne lepili rôznofarebné kvety. Konečný výtvor dopadol nad očakávania. Potešil nielen mňa, ale aj našich „výtvarníkov“. Strom teraz zdobí našu nástenku a my sa tešíme už na ďalší školský rok, kedy budeme opäť spoločne tvoriť na novú tému.

Tak čo, spomenieš si aj ty na svojho najlepšieho priateľa? Ak áno, daj mu najavo, že ho máš rád. Milé slovo každého z nás poteší. Uvidíš, že to stojí za to.